Wynik toxoplazma

IgG 240,8 IU/ml niereaktywne <1 niejednoznaczne (1-3) reaktywne >3 IgM 0,245 COI niereaktywne <0,8 niejednoznaczne (0,8-1) reaktywne >1 21 kwietnia poroniłam w 9tc, ciąża obumarła w 7 tc. Czy toxoplazma była powodem, czy powinnam powtórzyć badania? Dodam, że mam powiększone więzły chłonne i ból gardła.  Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Przedstawione wyniki sugerują kontakt z pierwotniakiem, jednak nie świeże  zakażenie. Na podstawie przedstawionych informacji nie można powiedzieć, co było przyczyną poronienia, nie można wykluczyć również zarażenia Toxoplasmą.

Pozdrawiam