Wyniki badań hormonalnych u 26-letniej otyłej kobiety chorującej na niedoczynność tarczycy

Jestem 26-letnią otyłą kobietą. Od kilku lat choruję na niedoczynność tarczycy. Przyjmuję na zmianę Euthyrox N50 i N75. W grudniu badania wykazały TSH na poziomie 2.77 mU/L, T3 3.75 pg/mL, a T4 1.51 ng/dL. Brałam leki bez zmian. Wczoraj powtórzyłam badania i okazało się, że moje TSH wynosi jedynie 0.062 mU/L! T3 3.89 pg/mL, a T4 1.46 ng/dL. Nie zauważyłam żadnych objawów nadczynności tarczycy,moja waga się nie zmieniła. Czy te wyniki powinny mnie zaniepokoić? Czy powinnam zmniejszyć dawkę leku?

Witaj, absolutnie nie wolno Tobie zmieniać dawek jakichkolwiek leków bez porozumienia z lekarzem prowadzącym, w tym przypadku endokrynologiem. Umów się możliwie szybko na wizytę do endokrynologa lub lekarza rodzinnego (jeśli okres oczekiwania na wizytę do endokrynologa jest zbyt długi).

Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska
dobrydietetyk.pl