Wyniki badań hormonów tarczycy i anty-TPO, anty-TG

prosze o ocene wynikow TAK-Anty TG 52,8 ; MAK-Anty TPO 13,8 ; TSH-Tyreotropina 0,62 ; fT3 3,01 ; fT4 1,27.

Witam serdecznie. Nie podała Pani/Pan jednostek, jakie były podane przy otrzymanych wynikach. Nie mniej jednak gdy mówimy o TSH wyrażonym w mj/l norma to 0,3-3,5, fT3 wyrażone w pg/dl norma to 2,5-6,0 a fT4 w ng/dl norma to 0,8-2,0. Oznacza to, że poziom hormonów jest prawidłowy. Stwierdzenie zaś przeciwciał anty TG oraz anty TPO może świadczyć o chorobie tarczycy o podłożu autoimmunologicznym . Obecnie jednak nie jest ona wyrażona w spadku lub wzroście poziomów hormonów. Warto jednak okresowo kontrolować te parametry.