Wyniki badania histopatologicznego jelit do analizy

W dniu wczorajszym otrzymałem wynik badania histopatologicznego,który brzmi:Adenoma tubulare intestini crassi fi 0,6cm cum dysplasia gradus minoris -excisio completa szypuła 0,1cm i linia polipektomii bez zmian.W związku z tym proszę o przetłumaczenie i ocenę medyczną wyniku badania.Czy jest to groźne i i jak w tej sytuacji postępować,jeśli chodzi o leczenie.Wizytę u gastrologa mam dopiero w kwietniu.Dziękuje za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Gruczolak cewkowy jelita grubego o małym stopniu dysplazji, usunięcie całkowite. Kolnoskopia była w tym wypadku zabiegiem nie tylko diagnostycznym, ale także leczniczym i nie ma powodu do niepokoju, ani zagrożenia zdrowia.