Wyniki badania morfologii 6-miesięcznego dziecka

Witam mam wyniki 6 miesięcznego dziecka LYM 5.1 tys GRA 21.4%- RBC 3.92- HGB 10.5- i HTC 31.6- oraz CRP wyszło 0. Co oznaczają wyniki? Dziecko od 2 tyg pokasłuje.

Milena Lubowicz

Dziecko ma niski poziom hemoglobiny, na pewno należy z pediatrą rozważyć suplementację żelaza lub uzupełnienie diety. Poza tym pozostałe wyniki mogą wskazywać na infekcję wirusową.
Pozdrawiam