Wyniki krzywych cukrowych u 33-latka

Witam, mam 33 lata, 175cm i 74kg. Wyniki krzywych cukrowej 3 pkt: na czczo98 (70-99), po 1h 112 (do200), po 2h 111 (do 140)i insulinowej (3pkt)- na czczo 10,8 (2,6-24,9), po 1h -65,4, po 2h -85,2. Trójglicerydy 231, kwas moczowy 8,33. Czy to już insulinooporność i czy to oznacza, że będę brał tabletki do końca życia, czy też jest możliwiość spróbowania innych metod?

Witam. Z wyników badań można rozpoznać insulinoporność. Wg wskaźnika BMI nie ma Pan nadwagi, pytanie dlaczego zlecone było aż tak szczegółowe badanie. W pierwszej kolejnośći na podstawie dostepnych informacji, powinien Pan wprowadzić 4 pełnowartościowe , regularne posiłki, stosować produkty głównie ze średnim i niskim indeksem glikemicznym (IG), wykluczyć z diety produkty przetworzone, fastfoody, piwo, oraz wdrożyć regularną aktywność fizyczną. Myślę , że na tym etapie jest szansa doprowadzić wszystko "do porządku" bez tabletek.Pozdrawiam.
PS. proszę oczywiście zgłosić się do lekarza, który zlecił badanie.