Wypadnięcie ćwieku z zęba

Dzień dobry! Jestem w trakcie leczenia kanałowego prawej, górnej jedynki. Pierwsze trzy wizyty odbyły się zgodnie z planem, usunięcie nerwu, oczyszczenie, mikroskop, wypełnienie itd. Dzisiaj lekarz miał sprawdzić czy wszystko ok i wypełnić do końca, ale "wypadł ćwiek", więc cała procedura od początku. Czy to normalne, że tak się stało? Lekarz zaproponował mi wstawienie wkładu koronowo-korzeniowego? Nie chcę jeszcze zakładać korony, czy to ma sens?

Propozycja lekarza prawdopodobnie podyktowana jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem leczenia.Ząb leczony endodontycznie jest zębem słabszym i do tego chyba zniszczonym procesem chorobowym i nie tylko.