Wypukłe okręgi na zgięciach rąk

Witam, Mam następujący problem skórny, mianowicie moja skóra stała się bardzo wrażliwa, po nawet delikatnym przejechaniu paznokciem robi się czerwona i powstaje prega, po chwili zaczyna to swedziec mocniej, dodatkowo rano na zgieciach rak czasami pojawiaja sie czerwone wypukle okregi i gdy zaczne drapac zaczynaja swedziec. Prosze o informacje jak temu zaradzic

Takie zmiany wymagają diagnostyki alergologicznej i wykluczenia ognisk siejących np.ropne zmiany w zębach, zapalne migdały , problemy ginekologiczne. Z Pana opisu może być to rodzaj pokrzywki lub wyprysku pieniążkowatego. Zmiany należy natłuszczać.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska