Wysokie ciśnienie i tętno u 54-latki

Moja mama (54lata) od lat cierpi na wysokie cisnienie, ktorego angielskim lekarzom nie udalo sie wyregulowac lekami jak do tej pory. Dwa dni temu miala cisnienie 215/110, tetno 98. Dzis rano po wzieciu lekow bylo tylko 101/58 tetno 98. Juz sam nie wiem co robic. Lekarze zmieniaja tylko leki I eksperymentuja. Chce wiedziec jakie konkretnie badania trzeba wykonac do diagnostyki w Polsce I czy takie cisnienie nie stanowi powaznego zagrozenia dla zycia mamy. Dziekuje za odpowiedz

Witam. Przede wszystkim warto wykonać badania holter ekg i RR, czyli 24-godzinne monitorowanie zapisu ekg oraz ciśnienia tętniczego krwi. Taka obserwacja pozwoli zoptymalizować dotychczasową terapię.