Występowanie nadciśnienia tętniczego u kobiety

Witam serdecznie. Jestem kobietą (wiek 67). Występuje u mnie nadciśnienie tętnicze, które "leczę" od 25 lat. Niestety od 2 lat cierpię z powodu arytmii serca, która najczęściej niepokoi popołudniu lub w nocy. W "Leczeniu", które stosuję (okiem spec. kardiologa) stosuję: 1. PoloCard 2.Prestarium 10 3.Indix SR 1,5 4.SetalMR 35 5.Betaloc ZOK 25. Niestety efekty obecnej terapii są po prostu żadne. Uprzejmie proszę o podpowiedz, co powinnam zmienić i zastosować, by w końcu zacząć żyć normalnie. DU

Witam,

jakkolwiek może się to Pani wydać dziwne, często pomocna w leczeniu nadciśnienia tętniczego jest psychoterapia. Zachęcam Panią, jednak wcześniej, do dodatkowej konsultacji z innym kardiologiem niż dotychczas. Wtedy zobaczy Pani, czy lekarz zaproponuje inne spojrzenie na Pani leczenie, czy potwierdzi opinię poprzedniego lekarza.

Pozdrawiam
Ewa Czernik