Wzrost poziomu ALT u 31-latki
Witam miesiac temu wykonywalam badania ALT bylo 53 dzis odebralam wyniki ALT jest juz 110, AST 65 co to moze oznaczac jaka moze byc tego przyczyna.Mialam wykonane usg watroby i nie zauwazono stluszczenia watroby.Prosze o odp Pozdrawiam Justyna

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Wzrost ALT świadczy o patologii w obrębie wątroby. Tak znaczny wzrost wymaga dokładnej diagnostyki. Proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam.