Wzrost poziomu testosteronu przed owulacją

Witam,czy 2-3 dni przed owulacja moze zwiekszyc sie poziom testosteronu?Mialam robione badania 2-4 dni przed owulacja,poziom testost.52,73 ng/dl (norma 8,40-48,10).Dodam,ze pol roku wczesniej poronilam,mialam robione badanie w 5t2d (kiedy jeszcze nie wiedzialam o ciazy) i testost.90ng/dl,rpolaktyna byla ok.Nie mam zadnych schorzen ginekolog.,mam 3 synow i zastanawiam sie,czy w pop."zdrowych"ciazach tez moglam miec taki testost.,i czy mogl wplynac na gospod. hormonal.dzieci(rozwijaja sie prawidl

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik jest nieznacznie zawyżony i zalecałbym ewentualne powtórzenie tego badania. Takze zalecam wizyte u ginekologa endokrynologa celem konsultacji wyników i ich dokładnej interpretacji. Pozdrawiam