Wzrost wagi a wyniki badania tarczycy

robilam badania na tarczyce wyszly w normie nadal tyje juz ponad 30 kg cp mpge zrobic?

Z własnego doświadczenia niestety wiem, że wyniki to nie wszystko - trzeba bacznie obserwować swój organizm. Miałam niemalże wszystkie objawy niedoczynności tarczycy, a wyniki były w normie. Oczywiście do czasu.

Mocne przybieranie na masie może być związane z chorobą, lekami lub też z nadwrażliwością na produkty spożywcze (np. coraz więcej osób tyje od pszenicy, co jest związane ze zmianami genetycznymi w pszenicy). Warto zrobić sobie test na nietolerancje pokarmowe (np. Food Detective), udać się do dietetyka, a na pewno porozmawiać o problemie z lekarzem. Proszę nie pozostawiać tak tego problemu, ponieważ otyłość może być efektem czegoś złego, co ma miejsce w organizmie...

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :)
Ewa Mirkowicz
www.salvere.pl

Proponuję rozszerzyć diagnostykę o badania hormonalne z zakresu hormonów płciowych. Warto się również przyjrzeć swojej diecie i poszukać produktów, po których czujemy się gorzej - możliwe że występuje nietolerancja pokarmowa na jakiś produkt. Można także udać się do dietetyka - niekoniecznie od razu na dietę, ale po to aby wskazać błędy żywieniowe.