Z czego wynika skok temperatury?

W czerwcu współżyłam z chłopakiem, myślałam, że jestem w ciąży, ale zrobiłam test, wyszedł negatywny i za parę dni dostałam miesiączkę. Dzień po miesiączce, czyli 10 lipca, znowu współżyłam z chłopakiem - czy możliwe, że dzień po miesiączce mogą być dni płodne? Niepokoi mnie moja temperatura, która po okresie zawsze wynosi 36,5 - 36,6, a teraz, po pierwszym dniu miesiączki, wynosiła 36,8 i cały czas tak się utrzymuje.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Proponowałbym zwrócić uwagę na to, że aktualnie mamy bardzo gorące lato. Organizmy są przegrzane, co za tym idzie - zwiększenie temperatury ciała dotyczy wszystkich narządów - temperatura w pochwie również będzie podwyższona.  Metoda termiczna w tej sytuacji nie będzie spełniać swojej funkcji i jest ryzykowna.

Oczywiście mogą wystąpić dni płodne tuż po miesiączce - jest to bardzo rzadkie zjawisko - w tej sytuacji stawiał bym jednak na "lato".

Pozdrawiam i życzę powodzenia.