Zaburzenia miesiączkowania a ciąża

Witam serdecznie.Mam 43 lata.Pracuję w Niemczech jako opiekunka.Niestety na czarno i w malutkiej miejscowosci.Mój problem polega na tym,że 11 pazdziernika dostałam miesiaczke.W tym też dniu kochałam się z mężem.Miesiączka trwała normalnie 5 dni.W listopadzie 11 tez dostałam normalnie okres.Trwał 6 dni.20 listopada przyjechałam do niemiec.Niestety w grudniu nie dostalam okresu.Czy to możliwe zebym zaszła w ciąże?Czy to zmiany raczej hormonalne.Nie mam nawet do lutego dostępu do apteki.

Ciąża wydaje się bardzo mało prawdopodobna. Prawdopodobnie stres, zmiana miejsca pobytu i koniec roku to przyczyny zaburzeń cyklu, które raz na jakiś czas mogą się pojawić. Im dłużej nie ma miesiączki, tym bardziej stres narasta i trudniej ją uzyskać. Jak się Pani uspokoi, wiedząc, że jest ok, miesiączka prawdopodobnie szybko się pojawi.