Zakrzepica a zabieg sterylizacji

Witam.Mam zakrzepicę,mam dwoje dzieci,43 lata i chciałabym poddać się zabiegowi sterylizacji.Wiem,ze taki zabieg jest w Polsce nielegalny ale czy w moim przypadku ze wskazań medycznych możliwy?Kolejna ciąża to dla mojego zdrowia ale i życia poważne ryzyko.Czy mogę mieć taki zabieg wykonany mając wskazania medyczne?Dziękuję.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zabieg sterylizacji ze wskazań medycznych jest w Polsce dozwolony, wskazania są jednak bardzo rygorystyczne - jest wykonany przede wszystkim wtedy, gdy potencjalna ciąża może zagrozić życiu matki. W pierwszej kolejności powinna Pani zgłosić się do ginekologa, który pokieruje dalszą diagnostyką i będzie w stanie skierować Panią na zabieg.