Zamiana tabletek z Daylette na Mercilon

Witam. Lekarz zmienił mi tabletki antykoncepcyjne z Daylette na Mercilon. Jak mam zacząć je stosować? Czy wtedy, kiedy skończę całe opakowanie Daylette włącznie z tabletkami placebo i od razu po tym zacząć Mercilon? Czy może nie brać placebo z Daylette i wtedy zacząć opakowanie Mercilon? Czy w trakcie brania Mercilon i 7-dniowej przerwy też będę chroniona? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie polecam wykonywać przerwy pomiędzy opakowaniami.