Zaparcia i gazy po zabiegu usunięcia żylaków odbytu

Witam serdecznie! Usunąłem żylaki odbytu III stopnia. Od marca do lipca 2012 miałem 3 zabiegi metodą Barona bez żadnych problemów. Byłem również na kontroli, gdzie nie stwierdzono żadnych problemów. Od miesiąca odczuwam poczucie pełności w kanale odbytu, dużo gazów. Powróciły zaparcia, pomimo że brałem dalej po zabiegach Ispagul. Opróżniam się 2x dziennie. Czy zabiegi dokonane są powodem obecnych dolegliwości? Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 72 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Według mnie takie dolegliwości jakie Pan teraz opisuje nie powinny mieć związku z przebytymi zabiegami usuwania żylaków odbytu metodą Barona. W przypadku oddawania 2x dnia stolca nie ma Pan zaparć. Uczucie pełności, niepełnego wypróżniania, wzdęcia mogą mieć podłoże w złej pracy jelita grubego. To zapewne problemy na podłożu zaburzeń czynnościowych jelita grubego. Oczywiście z uwagi na Pana wiek należałoby wykluczyć podłoże morfologiczne (np. guz) tych dolegliwości (wykonać kolonoskopię). Po kolonoskopii, wykluczeniu schorzeń organicznych włączenia leczenia jak w przypadku zespołu jelita drażliwego (np. preparaty takie jak: mebeweryna, trimebutyna). Najlepiej w tej kwestii bezpośrednio skonsultować się z gastroenterologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty