Zapomniana tabletka antykoncepcyjna w 1 tygodniu

Witam. Od ok. pół roku zażywam tabletki Y*******. Zazwyczaj brałam je ok. godz. 16, lecz w tym miesiącu zaczęłam nowy blister o godzinie 21 i tak tez przyjmowałam kolejne tabletki. Wczoraj zapomniałam wziąć 6. tabletki, lecz zażyłam ją o godz. 7 rano, więc spóźniłam się z przyjęciem jej o 10h. Chciałabym zapytać, czy istnieje ryzyko obniżonego działania tabletek? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli opóźnienie było krótsze niż 12 godzin, działanie antykoncepcyjne przez cały czas powinno być pełne.