Zarodek mieszczący się w szyjce macicy

Witam jestem w 6 tygodniu ciąży, ale na usg okazało się że mój zarodek znajduje się w szyjce macicy, mój lekarz twierdzi że prawdopodopieństwo jego wypadniecia to 95%. Chciałabym wiedzieć czy coś mogło wpłynąć na takie ułożenie zarodka i co powinnam teraz zrobić ?? Bo według mojego lekarza powinnam się dużo ruszać??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na takie ułożenie zarodka wpływ niestety ma w największej mierze zbieg okoliczności/przypadek. Szanse utrzymania ciąży szyjkowej faktycznie są niestety niewielkie. Wysiłek fizyczny jest w takiej sytuacji przeciwwskazany, ciąże należy uznać za zagrożoną.