Zastosowanie imunoglobuliny Varitect u pacjentki w ciąży po kontakcie z ospą

Dzień dobry Będę bardzo wdzięczna za pomoc w następującej kwestii . Córka w 14-tygodniowej ciąży miała kontakt z ospą wietrzną. Otrzymała imunoglobulinę Varitect . Moje pytania : ile powinna otrzymać tej imunoglobuliny oraz czy będzie ona chronić córkę przed zachorowaniem w przyszłości (przy ewentualnych przyszłych kontaktach z ospą ). Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Dawkę ustala lekarz. Lek nie chroni przed kolejnymi kontaktami z ospą wietrzną. Aby tak było, należy zaszczepić się po porodzie. Czy nie było sprawdzanie miano odporności przed podaniem immunoglobuliny?