Zespół policystycznych jajników a konsekwencje niestosowania leków hormonalnych

Witam choruje na zespół policystycznych jajników,aby miesiączkować musiałam przyjmować antykoncepcje w postaci tabletek.Jednak odstawiłam je i na początku nie występowała miesiączka,jednak w 3 miesiącu pojawiła się.Moje pytanie brzmi czy mając wielotorbielowate jajniki,a teraz miesiączkując będą konsekwencje zdrowotne,iz nie przyjmuje antykoncepcji?????

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. PCOS wymaga leczenia ale antykoncepcja nie musi być konieczna.