Zgubiłam tabletkę antykoncepcyjną

Mianowicie, chyba wylądowała w toalecie... chyba... tego właśnie nie jestem pewna... :( Była to pierwsza tabletka z opakowania po siedmiodniowej przerwie... nie jestem pewna, którą mam wziąć teraz. Z ulotki wynika, że ostatnią z opakowania, czyli jak zgubiłam tabletkę z piątku, mam wziąć tę z czwartku? Dodam, że w czasie siedmiodniowej przerwy miałam stosunki płciowe...

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywa Pani pigułki jednofazowe (a najprawdopodobniej takie właśnie Pani zażywa), to nie ma znaczenia, którą pigułkę z opakowania Pani zażyje, ważne jest tylko, żeby zażywała je Pani regularnie, co około 24 godziny, i żeby nie wydłużać 7-dniowej przerwy. Jeśli zażyła Pani pierwszą pigułkę po przerwie zbyt późno, to przez pierwszych 7 dni zażywania proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji, np. prezerwatywę. Dodatkowo musi się Pani liczyć z możliwością ciąży, jeśli współżyła Pani podczas przerwy, a potem zażyła Pani pierwszą pigułkę za późno - przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!