Zmiana godziny przyjmowania tabletki

Mam na imię Ania, mam 20 lat. Od 1,5 roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne o stałej porze - 20:00. Teraz chciałam zmienić godzinę ich przyjmowania. Po skończonym opakowaniu zastosowałam przerwę 7-dniową, a 8 dnia (dzień przyjęcia pierwszej tabletki z nowego opakowania) zażyłam ją o godzinie 17:00. Chciałam zapytać, czy to nie wpłynie negatywnie na moje zabezpieczenie? Czy zmiana nie będzie miała konsekwencji?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może Pani spokojnie zmienić godzinę przyjmowania tabletek. Ochrona będzie pełna, a działanie niezaburzone.