Czy branie tych tabletek z 4-dniową przerwą jest prawidłowe?

Czy branie tabletek Axia forte z ok. 4 dyniowa przerwa między opakowaniami jest prawidłowe. Dostałam zalecenie, aby zacząć grać Axia forte w pierwszym dniu cyklu, przyjąć wszystkie tabletki z opakowania (21 tabletek), następnie zaczekać na wystąpienie krwawienia (u mnie to 3-4 dzień po 21 tabletce i w dniu wystąpienia krwawienia rozpocząć kolejne opakowanie. Zastanawiam się czy nie skonsultować tego z innym lekarzem, gdyż na ulotce jest napisane że jest konieczna 7 dyniowa przerwa.
KOBIETA, 22 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

choć producenci tabletek antykoncepcyjnych informują o siedmiodniowej w przerwie, to w praktyce bywa zazwyczaj tak, że można tę przerwę dowolnie skracać, a czasem nawet pominąć. Takie postępowanie nie ma wpływu na skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Jeśli jednak ma Pani wątpliwości co do zaleceń ginekologa, to oczywiście można skonsultować się z innym specjalistą.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-skrocic-przerwe-miedzy-antykoncepcja-hormonalna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witam-biore-microgynon-od-2-lat-przy-poprzednim-opakowaniu-o-jeden-dzien-za-wczesnie-wzielam,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przerwa-na-krwawienie-moze-zostac-skrocona.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.