Zmiana tabletek antykoncepcyjnych po 7-dniowej przerwie

witam. Stosuję tabletki antykoncepcyjne. Mój lekarz zmienił dotychczasowe tabletki i zalecił przyjęcia nowej pigułki po 7dniowej przerwie. Jednak przeczytałam wiele opinii, wedle ktorych nową tabletkę powinnam wziąć w pierwszy dzien krwawienia z odstawienia lub od razu po ostatniej tabletce poprzedniego opakowania, inaczej ochrona antykoncepcyjna moze byc zachwiana. Jutro (we wtorek) konczę 7dmiowa przerwę i powinnam wziac5 tabletke, czy moge jednak dla pewności wziąć ją juz dzis?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Moja odpowiedz na to pytanie jest niestety spóźniona, niemniej jednak najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest nie wykonywanie przerwy pomiędzy opakowaniami.