Zmiana tabletek na inne - kiedy będę zabezpieczona?

Witam, przed 2 miesiące brałam tabletki M*****, jednak musiałam je zmienić z tego względu, iż miałam duży problem z ich zakupem, lekarz przepisał mi tabletki C*****, nie powiedział jak mam je stosować z 7-dniową przerwą czy nie... Więc zaczęłam je brać po 7-dniowej przerwie po pierwszych czyli w 8. dniu tak jak powinnam zacząć nowe opakowanie. Chciałam uzyskać informację na temat tego czy jestem zabezpieczona po zmianie tabletek czy powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Czy istnieje większe ryzyko zajścia w ciąże przy zmianie moich tabletek? Dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Dobrze Pani zastosowała nowe tabletki. Skuteczność antykoncepcyjna tabletek jest taka sama jak poprzednich. Nie trzeba stosować dodatkowej metody antykoncepcyjnej.

Z poważaniem