Zmiany hipodensyjne w obrębie wątroby w wyniku TK
Witam. Odebrałem dziś badanie TK klatki piersiowej. Jest też w opisie opisana wątroba. W wątrobie kilka zmian hypodensyjnych, większość o dynsyjności płynowej - zmiany torbielowate?? Mniejsze zmiany o trudnym do określenia współczynniku pochłaniania. Proszę o odpowiedź co to może oznaczać? Jestem mężczyzną 38 lat.

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Jak powstają uszkodzenia wątroby?
Witam serdecznie,
Może świadczyć o np. torbieli wątroby. Należy udać się do lekarza prowadzącego, zlecającego badanie w celu skonfrontowania wyniku z badaniem fizykalnym, objawami klinicznymi oraz innymi wynikami badań dodatkowych. Wówczas lekarz może postawić rozpoznanie i ustali dalsze postępowanie.
Pozdrawiam.