Zniesienie lordozy fizjologicznej w wyniku badania kręgosłupa

Witam.Proszę o interpretację bad.radiologicznego-zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego.Kręgi szyjne wykazują zmiany zwyrodn.zwłaszcza na tylnych krawędziach trzonów i w stawach międzykręgowych.Szczeliny międzykręgowe C4-C5,C5-C6,C6-C7 węższe.Pozostałe szczeliny międzykręgowe szerokości odpowiedniej.Jaki podjąć dalsze leczenie?Czy sama rehabilitacja tu wystarczy?Z góry dziękuję.Pozdrawiam.

Dzień dobry,

przedstawiony opis badania RTG dotyczy zmian zwyrodnieniowo - dyskopatycznych odcinka szyjnego kręgosłupa. Odprostowanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa może mieć różne przyczyny - pourazowe, przewlekłe, związane z aktywnością zawodową. Tego typu zmiany mogą też dawać dolegliwości o zmiennym nasileniu, które kwalifikują się do leczenia zachowawczego. Wymaga Pani uzupełnienia wywiadu chorobowego, badania klinicznego i wdrożenia postępowania odpowiedniego do Pani stanu. Rehabilitacja to pojęcie bardzo ogólne i obejmuje szereg uzupełniających się działań. W większości przypadków udaje się poprawić komfort funkcjonowania Pacjentów.

Pozdrawiam