Żółtawy śluz - co oznacza?

Jestem dziewczyną, mam 18 lat i mały problem. Okres spóźnia mi się już tydzień. Na mojej bieliźnie pojawił się żółtawy śluz. Nie wiem co on oznacza. Współżyłam z chłopakiem. Czy to może oznaczać ciążę?? Pozdrawam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeśli doszło do stosunku seksualnego, nawet jeśli stosowana była antykoncepcja, ryzyko ciąży istnieje zawsze. Aby sprawdzić czy jest Pani w ciąży należy wykonać test dostępny w każdej aptece. Żółta wydzielina z pochwy może być oznaką infekcji układu moczowo-płciowego. Często towarzyszy jej ból, świąd oraz pieczenie. Niezbędna będzie wizyta u lekarza specjalisty ginekologa w celu ustalenia przyczyny problemu.