Żylaki powrózka nasiennego a niepłodność

Witam! Mam 27 lat i mam żylaka w jądrach (po lewej stronie pod jądrem). Proszę o poradę, co powinienem zrobic, jakie badniani i czy to może byc konsekwencją niepłodności? Pozdrawiam!
Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
żylaki są zwykle nad jądrem, mogą byc przyczyną niepłodności, wykonaj USG Doppler, jeśli badanie to potwierdzi wskazane jest leczenie operacyjne
pozdrawiam

Witam, następstwem żylaków powrózka nasiennego może być upośledzenie funkcji jądra i zaburzenia płodności. Konsultacja urologiczna + USG jąder oceni stopień żylaków, badanie nasienia stan płodności i te wszystkie elementy pomogą w podjęciu decyzji - operować czy obserwować (nie każde żylaki wymagają operacji). Pozdrawiam RH