Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, dla których zdrowy tryb życia jest pasją. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i podpowiadamy, jak na co dzień cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.

37207 odpowiedzi

60071 podziękowań

od użytkowników

Odpowiedzi eksperta (37207)

Co robić z tymi mroczkami i osłabieniem?

Dzien dobry, dzisiaj podczas wizyty w muzeum zaczęło mi się robić słabo, miałam mroczki przed oczami, słaba byłam na nogach, chwiałam sie, zaczęlo mi się robić gorąco, potem nic nie pamiętam jedyne co to jak moja koleżanka i jedna pani... Dzien dobry, dzisiaj podczas wizyty w muzeum zaczęło mi się robić słabo, miałam mroczki przed oczami, słaba byłam na nogach, chwiałam sie, zaczęlo mi się robić gorąco, potem nic nie pamiętam jedyne co to jak moja koleżanka i jedna pani prowadzą mnie na schody żebym odpoczęła. Z tego co wiem to miałam prawie zemdleć. Zdarza mi się to najczęściej jak jest gorąco i za długo stoję, ale zawsze musiałam na chwilę usiąść i po kilku minutach było wszystko dobrze. Np. (w kościele, na cmentarzu, na uroczystości szkolnej). Dodam jeszcze że dobrze się odżywiam, jem wszystko ale niektóre osoby mówią mi że może to być stres związany że szkoła lub że mam za mało ruchu. Mam iść za kilka dni na pobranie krwi ale błagam, niech ktoś da mi odpowiedź jak najszybciej z góry dziękuję
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Bez dokładniejszych badań trudno jest wskazać przyczynę Pani dolegliwości. Omdlenia mogą wystąpić bowiem z różnych przyczyn. W tym wypadku wskazana jest szersza diagnostyka. Proponujemy zacząć ją od wizyty u lekarza... Dzień dobry,
Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Bez dokładniejszych badań trudno jest wskazać przyczynę Pani dolegliwości. Omdlenia mogą wystąpić bowiem z różnych przyczyn. W tym wypadku wskazana jest szersza diagnostyka. Proponujemy zacząć ją od wizyty u lekarza rodzinnego lub też internisty. W tym przypadku niezbędne może być wykonanie różnych badań, w tym morfologii.
Wspomina Pani, ze ta sytuacja nie była jednorazowa i takie sytuacje zdarzały się wcześniej. Oczywiście wysokie temperatury mogą przyczynić się do gorszego samopoczucia i osłabienia, ale jeśli problem pojawia się często, wymaga konsultacji z lekarzem. Może to świadczyć o różnych niedoborach składników odżywczych, jak i poważniejszych schorzeniach, które trzeba dokładniej zbadać.
Czasami omdlenia to wynik różnych zaburzeń rytmu serca lub nadciśnienia . Aby to sprawdzić, warto udać się dodatkowo do kardiologa. Możliwe, że będzie konieczne wykonanie różnych dodatkowych badań w tym EKG czy echo serca. Czasami omdlenia mogą pojawić się też przy cukrzycy. Warto byłoby zbadać poziom glukozy we krwi. Niekiedy ten problem ma związek z zaburzeniami w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej. Jeżeli lekarz wykluczy schorzenia kardiologiczne, warto przebadać się dodatkowo u endokrynologa.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do jego przeczytania:
https://portal.abczdrowie.pl/omdlenie
Zachęcamy również do przeczytania odpowiedzi ekspertów serwisu abcZdrowie na pytania z podobnego obszaru tematycznego:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-omdlenia-i-mdlosci
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podwyzszony-poziom-zelaza-a-omdlenie
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-pomoc-sobie-z-apatia-i-oslabieniem
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy mogło dojść do ponownego urazu stopy?

Dzień dobry, w październiku skręciłam stopę w grudniu zwichnęłam ponownie. 6 tyg w gipsie i do 29 kwietnia mam bol, nie mogę chodzić Czy to normalne?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety wyłącznie na podstawie samego opisu trudno stwierdzić, dlaczego ten ból wciąż się utrzymuje. Czasami po takich zabiegach potrzeba nieco więcej czasu, aby stopa wróciła do pełnej sprawności. Jeżeli jednak... Dzień dobry,
Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety wyłącznie na podstawie samego opisu trudno stwierdzić, dlaczego ten ból wciąż się utrzymuje. Czasami po takich zabiegach potrzeba nieco więcej czasu, aby stopa wróciła do pełnej sprawności.
Jeżeli jednak faktycznie mimo jego upływu odczuwany ból nie przemija, w dodatku ma Pani problemy z chodzeniem, nie można tego tak po prostu zostawić. Powinna Pani ponownie udać się z tym problemem do ortopedy. Może się okazać, że konieczne będzie ponowne wykonanie badań, w tym rtg oraz rezonansu magnetycznego. Dzięki nim będzie można zweryfikować, w jakim stanie jest Pani stopa po tych dwóch poważnych urazach i czy na pewno proces rekonwalescencji przebiegał prawidłowo. Więcej na temat tego badania piszemy w jednym z artykułów:
https://portal.abczdrowie.pl/rezonans-magnetyczny
Aby zmniejszyć dolegliwości bólowe konieczne może być stosowanie rehabilitacji i różnych zabiegów fizjoterapeutycznych. O tym, jakie konkretnie terapie będą najlepsze w Pani przypadku zadecyduje lekarz. Czas ich trwania zależy od stopnia urazu, a także innych czynników, jak ogólny stan zdrowia czy wiek pacjenta.
Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów serwisu na pytania z podobnego obszaru tematycznego zadane przez innych użytkowników portalu:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-stopy-po-sciagnieciu-gipsu
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-szybko-moja-stopa-wroci-do-pelnej-sprawnosci
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Dotyczy: Ortopedia

Co oznacza to krwawienie w trakcie tabletek aktywnych?

Witam, jestem w połowie 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych vibin mini i dostałam miesiączki. Zaczęłam przyjmować tabletki w 1 dzień cyklu, moja miesiączka trwała ok. tydzień (zazwyczaj o wiele dłużej, byla baardzo obfita i bardzo mocno bolała, dlatego została mi przepisana... Witam, jestem w połowie 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych vibin mini i dostałam miesiączki. Zaczęłam przyjmować tabletki w 1 dzień cyklu, moja miesiączka trwała ok. tydzień (zazwyczaj o wiele dłużej, byla baardzo obfita i bardzo mocno bolała, dlatego została mi przepisana antykoncepcja). Podczas brania tabletek placebo krwawienie wystąpiło ok 3-4 dni, znacznie mniejsze niż przy normalnej miesiączce, ale nadal bolało tak samo, jak przed braniem tabletek. Teraz jestem w połowie drugiego opakowania, przez ostatnie 2 dni bardzo bolał mnie brzuch, nie miałam apetytu oraz byłam osłabiona, teraz zauważyłam, że dostałam miesiączki. Obfitrza niż przy tabletkach placebo, tak jakbym dostała ją normalnie. Tabletki biorę regularnie o podobnych godzinach, max 1h przesunięcia. Nigdy też nie współżyłam. Mam się obawiać? Moja ginekolog jest w innym mieście, na razie nie mam jak się jej poradzić.
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, jednym z działań niepożądanych doustnej antykoncepcji hormonalnej są nieregularne plamienia i krwawienia, które mogą występować zwłaszcza w trzech pierwszych miesiącach przyjmowania pigułek. Jest to tzw. okres adaptacyjny, w którym organizm przyzwyczaja się do dawki hormonów. Skoro przyjmowała... Witam serdecznie,
jednym z działań niepożądanych doustnej antykoncepcji hormonalnej są nieregularne plamienia i krwawienia, które mogą występować zwłaszcza w trzech pierwszych miesiącach przyjmowania pigułek. Jest to tzw. okres adaptacyjny, w którym organizm przyzwyczaja się do dawki hormonów.
Skoro przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, to najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw. Gdyby jednak krwawienia utrzymywało się, powtarzało lub było bardzo obfite, to proszę udać się do ginekologa, by wykluczyć inne przyczyny.
Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-w-polowie-opakowania-tabletek-antykoncepcyjnych,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-w-polowie-opakowania-tabletek-daylette,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-w-polowie-opakowania-tabletek-diamilla.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Jak duże jest ryzyko zakażenia HIV w tym przypadku?

Wiem, że podobnych pytań było już kilka, ale moje będzie nieco bardziej dokładne. Byłem na masażu erotycznym. W trakcie doszło (czego się nie spodziewałem) do pocierania pochwy o penisa. Z pochwy masażystki niestety wydobywał się jakiś płyn, nie wiem... Wiem, że podobnych pytań było już kilka, ale moje będzie nieco bardziej dokładne. Byłem na masażu erotycznym. W trakcie doszło (czego się nie spodziewałem) do pocierania pochwy o penisa. Z pochwy masażystki niestety wydobywał się jakiś płyn, nie wiem czy to płyn z dróg rodnych, czy mocz. Jak duże ryzyko zarażenie sią hiv występuje w tym przypadku? Jakie podjąć ewentualnie kroki?
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie,wirus HIV znajduje się nie tylko we krwi osoby zakażonej, ale także w męskim nasieniu lub w kobiecej wydzielinie z pochwy. W związku z tym podczas masażu erotycznego może dojść do przeniesienia HIV, zwłaszcza jeśli dochodzi do... Witam serdecznie,
wirus HIV znajduje się nie tylko we krwi osoby zakażonej, ale także w męskim nasieniu lub w kobiecej wydzielinie z pochwy. W związku z tym podczas masażu erotycznego może dojść do przeniesienia HIV, zwłaszcza jeśli dochodzi do bezpośredniego kontaktu narządów płciowych i wymiany płynów ustrojowych.
W obecnej sytuacji powinien Pan się przebadać, pamiętając przy tym, że niektóre badania trzeba będzie powtórzyć za kilka tygodni. Najlepiej udać się do poradni chorób zakaźnych.
Nasi eksperci wypowiadali się na podobne tematy pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przez-masaz-erotycznym-mozna-zarazic-sie-hiv,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwe-zarazenie-hiv-podczas-takiego-masazu,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zarazenia-wirusem-hiv-w-wyniku-masazu-erotycznego.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Z jakim specjalistą skonsultować zabieg korekty nosa?

Szanowny Panie/Pani Doktorze, Kilka lat temu miałem wypadek, w wyniku którego doznałem urazu nosa. Od tamtej pory mam na nosie wgłębienie, które jest dla mnie bardzo nieestetyczne i utrudnia mi codzienne funkcjonowanie. Chciałbym dowiedzieć się, do jakiego specjalisty powinienem... Szanowny Panie/Pani Doktorze, Kilka lat temu miałem wypadek, w wyniku którego doznałem urazu nosa. Od tamtej pory mam na nosie wgłębienie, które jest dla mnie bardzo nieestetyczne i utrudnia mi codzienne funkcjonowanie. Chciałbym dowiedzieć się, do jakiego specjalisty powinienem się udać i czy taki zabieg jest w ogole możliwy. Będę wdzięczny za wszelkie informacje i pomoc.
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, jeśli wgłębienie, o którym Pan wspomina jest problemem wyłącznie kosmetycznym, to należałoby skonsultować się w tej sprawie z lekarzem medycyny estetycznej bądź chirurgiem plastycznym. Jeśli natomiast z powodu wgłębienia oraz doznanego urazu miewa Pan problemy z oddychaniem lub... Witam serdecznie,
jeśli wgłębienie, o którym Pan wspomina jest problemem wyłącznie kosmetycznym, to należałoby skonsultować się w tej sprawie z lekarzem medycyny estetycznej bądź chirurgiem plastycznym. Jeśli natomiast z powodu wgłębienia oraz doznanego urazu miewa Pan problemy z oddychaniem lub pojawiają się inne dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie, to wskazany byłby kontakt z laryngologiem, który oceni aktualny stan zdrowia i zaproponuje Panu możliwe opcje leczenia.
Inne pytania z tej tematyki można znaleźć pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uraz-nosa-czy-powinnam-udac-sie-do-lekarza,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-lekarz-moze-wystawic-skierowanie-na-wyprostowanie-nosa,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwe-nastawienie-kosci-nosowej-po-urazie.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy jest duże ryzyko ciąży u 34-latki

20 dni od współżycia, stosunek bez wytrysku, sam płyn ejakujacyjny, dni płodne, test płytkowy wyszedl negatywnie. Czy jest wiarygodny ? Czy trzeba powtarzać test? Brak okresu 38 dni
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie,testy ciążowe uznaje się za wiarygodne po terminie spodziewanej miesiączki. Najprawdopodobniej więc nie jest Pani w ciąży, a brak okresu ma inną przyczynę. Dla pewności można dodatkowo oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG. Badanie to wykonuje się w laboratorium... Witam serdecznie,
testy ciążowe uznaje się za wiarygodne po terminie spodziewanej miesiączki. Najprawdopodobniej więc nie jest Pani w ciąży, a brak okresu ma inną przyczynę. Dla pewności można dodatkowo oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG. Badanie to wykonuje się w laboratorium i jest ono dokładniejsze niż test ciążowy wykonany w warunkach domowych.
Jeśli nadal nie pojawiła się u Pani miesiączka, to wskazana byłaby wizyta u ginekologa w celu znalezienia przyczyny.
Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wiarygodnosc-testu-ciazowego-po-15-dniach-od-stosunku,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wiarygodnosc-testu-bhcg-po-15-dniach-od-pettingu,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wiarygodnosc-testu-ciazowego-po-2-tygodniach-od-wspolzycia.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy muszę stosować dodatkową antykoncepcję w tej sytuacji?

Ostatnio brałam tabletki antykoncepcyjne bonadea, jedno opakowanie po drugim. Jednak kot porwał mi ostatnią tabletkę ( gdzieś przepadła za meble) i nie wzięłam ostatniej, czyli 42 tabletki. Akurat miałam zmieniać tabletki na inne.W to miejsce wzięłam microgynon bo było na... Ostatnio brałam tabletki antykoncepcyjne bonadea, jedno opakowanie po drugim. Jednak kot porwał mi ostatnią tabletkę ( gdzieś przepadła za meble) i nie wzięłam ostatniej, czyli 42 tabletki. Akurat miałam zmieniać tabletki na inne.W to miejsce wzięłam microgynon bo było na ulotce napisane, że najlepiej brać dzień po ostatniej tabletce innego leku. Ale czy zachowałam zabezpieczenie? Czy przez to, że nie wzięłam tej ostatniej tabletki bonadea muszę się dodatkowo teraz zabezpieczać?
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, jeśli zastosowała się Pani do zaleceń producenta, który poinformował, by nowe tabletki rozpocząć tuż po zakończeniu poprzednich, to skuteczność antykoncepcji powinna zostać zachowana. Pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej Bonadea nie powinno stanowić problemu. Nie było więc konieczności stosowania dodatkowego... Witam serdecznie,
jeśli zastosowała się Pani do zaleceń producenta, który poinformował, by nowe tabletki rozpocząć tuż po zakończeniu poprzednich, to skuteczność antykoncepcji powinna zostać zachowana.
Pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej Bonadea nie powinno stanowić problemu. Nie było więc konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Proszę jednak pamiętać, że łączenie opakowań tabletek antykoncepcyjnych może doprowadzić do nieregularnych plamień.
Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-ostatniej-bialej-tabletki-daylette,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej-naraya,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej-aktywnej.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy dziurawiec w przerwie tabletek obniża ich działanie?

Czy podczas przerwy między opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych, biorąc dziurawiec też to tak bardzo obniża działanie hormonów?
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, dziurawiec może wpływać na działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, dlatego nie zaleca się stosowania obu preparatów. Dotyczy to zarówno okresu, w którym przyjmowane są pigułki z substancją czynną, jak i siedmiodniowej przerwy na krwawienie z odstawienia. Wszystko dlatego,... Witam serdecznie,
dziurawiec może wpływać na działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, dlatego nie zaleca się stosowania obu preparatów. Dotyczy to zarówno okresu, w którym przyjmowane są pigułki z substancją czynną, jak i siedmiodniowej przerwy na krwawienie z odstawienia. Wszystko dlatego, że dziurawiec może oddziaływać na organizm przez dłuższy czas (około 7-14 dni).
Jeśli chce Pani zachować skuteczność pigułek antykoncepcyjnych, to proszę zrezygnować z dziurawca. Ewentualnie można stosować dodatkowe zabezpieczenie.
Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdują się tutaj:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dziurawiec-a-tabletki-antykoncepcyjne,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziurawiec-obnizyl-dzialanie-antykoncepcji,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-a-dzialanie-dziurawca.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy b-HCG będzie wiarygodne 15 dni po stosunku?

Dzień dobry. Chciałabym zapytać czy badanie beta hcg zrobione 15 dni po stosunku może być uznane za wiarygodne, czy lepiej ją powtórzyć? Od tego czasu dostałam także dwa razy miesiączkę, jednak słyszałam, że można pomylić ją z krwawieniami w ciąży... Dzień dobry. Chciałabym zapytać czy badanie beta hcg zrobione 15 dni po stosunku może być uznane za wiarygodne, czy lepiej ją powtórzyć? Od tego czasu dostałam także dwa razy miesiączkę, jednak słyszałam, że można pomylić ją z krwawieniami w ciąży. Towarzyszył jej jednak pms. Czy mogę wykluczyć ciążę w tym przypadku?
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, skoro po wykonaniu badania beta-HCG miała Pani dwie menstruacje, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Oczywiście w ciąży również zdarzają się krwawienia bądź plamienia, nie powinno być jednak w nich skrzepów ani nie powinna Pani odczuwać... Witam serdecznie,
skoro po wykonaniu badania beta-HCG miała Pani dwie menstruacje, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Oczywiście w ciąży również zdarzają się krwawienia bądź plamienia, nie powinno być jednak w nich skrzepów ani nie powinna Pani odczuwać objawów PMS.
Badanie beta-HCG po 15 dniach od stosunku można uznać za wiarygodne, czego potwierdzeniem są odpowiedzi naszych ekspertów znajdujące się pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-bhcg-15-dni-po-odbytym-stosunku,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wynik-bhcg-1-2-wyklucza-ciaze,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taki-wynik-bhcg-po-stosunku-jest-wiarygodny.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy palma sabałowa działa na antykoncepcję?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie stosowania tabletek antykoncepcyjnych i palmy sabałowej. Czy palma sabałowa znacznie obniża skuteczność tabletek czy zachowując kilkugodzinny odstęp nie będzie znacząco wpływać? Choruję na łysienie androgenowe I została mi ona przepisana jako część leczenia.
Redakcja abcZdrowie
Witam serdecznie, nasza ekspertka udzielając odpowiedzi na podobne pytanie poinformowała, że palma sabałowa nie powinna mieć większego wpływu na działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Jeśli więc zachowa Pani kilkugodzinny odstęp pomiędzy tabletkami a zażyciem danego preparatu z wyciągiem palmy sabałowej,... Witam serdecznie,
nasza ekspertka udzielając odpowiedzi na podobne pytanie poinformowała, że palma sabałowa nie powinna mieć większego wpływu na działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Jeśli więc zachowa Pani kilkugodzinny odstęp pomiędzy tabletkami a zażyciem danego preparatu z wyciągiem palmy sabałowej, to nie powinno być problemu.
Inne pytania z tej tematyki można znaleźć pod następującymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-srodkow-przeciw-wypadaniu-wlosow-podczas-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-palma-sabalowa-ma-wplyw-na-antykoncepcje,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-stosowac-jednoczasowo-finasteryd-i-palmetto.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Patronaty