Dlaczego strumień moczu się zmniejszył?
Dzień dobry mam problem a mianowicie od tygodnia zmagam się z problemem słabszego strumienia moczu Stało się tak gdy ucisnęło mnie samoistnie w kroczu między odbytem a jądrami. Leczy się na depresję oraz nerwicę mam też porażenie mózgowe. Byłem u lekarza urologa po badaniu USG układu moczowego jąder oraz badaniu perektum nic nie stwierdził niepokojącego miałem też wykonywane podstawowe badania moczu krwi oraz psa też wszystko prawidłowe. Zażywam leki Trittico CR oraz tianesal 12,5. Czy wyżej wymienione objawy mogą być od układu mięśniowego lub od leków Czy od depresji i nerwicy? Czy w badaniu USG układu moczowego widać cewkę moczową? Co ewentualnie mógłbym zrobić zaistniałej sytuacji?

MĘŻCZYZNA, 35 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
bardzo dobrze, że zwrócił Pan się już o pomoc do specjalisty. Wykonano też szereg różnych badań, które wstępnie pozwalają wykluczyć niektóre schorzenia.
Niemniej jednak konsultacje lekarskie nie wykazały jednoznacznie przyczyny Pańskiego problemu. Objawy słabszego strumienia moczu mogą mieć różne przyczyny, zwłaszcza przy współistniejących zaburzeniach nerwowych, takich jak depresja i nerwica, które mogą wpływać na funkcje autonomiczne i mięśnie dna miednicy.
Wydaje się, że stosowane przez Pana leki nie mają większego wpływu na działanie układu wydalniczego. Jednak wspomina Pan, że choruje na depresję oraz nerwicę, które mogą somatyzować pewne stany emocjonalne poprzez napinanie mięśni, co może znów mieć związek z uciskiem, który Pan czuje. Warto byłoby zatem w tej sytuacji podjąć jeszcze próbę kontaktu z lekarzem urologiem, który ma takie doświadczenie w temacie mięśni dna miednicy. Możliwe, że zostaną Panu zlecone jeszcze dokładniejsze badania zarówno obrazowe, jak i laboratoryjne.
Mając te wszystkie dane, lekarz będzie w stanie postawić trafną diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Zachęcamy zatem do kontaktu ze specjalistą. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.