Co robić z tym problemem skórnym u 23-latka?

Dzień dobry, od ponad 2 lat zmagam się z problemem i nikt nie potrafi mi skutecznie pomóc. Przerobiłem już kilka antybiotyków w tym tetralysal czy azymycin, a aktualnie jestem po kuracji izotekiem. Wszystko jest fajnie, ale tylko podczas kuracji, po odstawieniu wszystko wraca do normy. Zaczyna się od ropnych krostek na skórze głowy, które pękają i powodują swędzenie głowy oraz natychmiastowe przetłuszczanie włosów. Dodatkowo na twarzy pojawiają się zaczerwienienia. Najgorzej, gdy się ogole - wtedy w całym tym obszarze pojawiają mi się białe ropne krosty - na twarzy, podbródku, plecach, klatce, pachach, miejscu intymnym. Nie wiem czy mogę wykonać jakieś badania czy ktoś wie co mi jest i potrafi mi skutecznie pomóc, proszę.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Dzień dobry,

w treści pytania pisze Pan o nawracających ropnych zmianach skórnych. Trwa to już dosyć długo, bo ponad 2 lata. Stosował Pan do tej pory różne leki, które miały zwalczyć problem, jednak poprawa miała miejsce tylko w czasie ich stosowania. Potem choroba się nasilała.

Konieczne wobec tego będą badania diagnostyczne: badania laboratoryjne, ale też posiew z tych zmian skórnych. Na podstawie wyniku, lekarz dermatolog będzie mógł wdrożyć odpowiednią i zapewne długofalową terapię. Istnieje kilka możliwych przyczyn Pańskich objawów w tym właśnie przewlekła infekcja bakteryjna, jak np. zapalenie mieszków włosowych lub schorzenie dermatologiczne, takie jak trądzik odwrócony. Może też być zaangażowany problem immunologiczny lub hormonalny, który wpływa na nawroty po zakończeniu leczenia.

Z tego też względu zachęcamy do kontaktu z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-skory-typowe-objawy

https://https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-zakazenia-skory

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-mieszka-wlosowego

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-skory

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty