Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, dla których zdrowy tryb życia jest pasją. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i podpowiadamy, jak na co dzień cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.

35617 odpowiedzi

59167 podziękowań

od użytkowników

Odpowiedzi eksperta (35617)

Co może oznaczać ten wynik kolposkopii?

Witam. Miałam zrobione badanie kolposkopowe z wycinkami z szyjki macicy oraz z tarczy szyjki macicy. Wynik przyszedł : ''wyksrobiny z szyjki macicy - śluz, granulocyty, nieliczne komórki nabłonka gruczołowego'' ''wycinki z tarczy szyjki macicy - ektopia szyjkowa z zapaleniem aktywnym'' W badanym materiale nie znaleziono cech dysplazji. Co oznacza taki wynik??
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, Otrzymany przez Panią wynik badania kolposkopowego świadczy o aktywnym stanie zapalnym w obrębie szyjki macicy, co może być skutkiem ektopii (potocznie nazywanej nadżerką), dlatego warto byłoby udać się do ginekologa, aby wdrożyć leczenie przeciwzapalne. Na szczęście nie stwierdzono... Dzień dobry,
Otrzymany przez Panią wynik badania kolposkopowego świadczy o aktywnym stanie zapalnym w obrębie szyjki macicy, co może być skutkiem ektopii (potocznie nazywanej nadżerką), dlatego warto byłoby udać się do ginekologa, aby wdrożyć leczenie przeciwzapalne.
Na szczęście nie stwierdzono u Pani żadnych niepokojących zmian, w tym dysplazji, więc nie powinna się Pani martwić.
Więcej informacji na podobny temat znajdzie Pani w poniższych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/kolposkopia
https://portal.abczdrowie.pl/ektopia
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy ta bakteria jest bardzo niebezpieczna przy staraniach się o dziecko?

Witam, staramy się z mężem o dziecko juz dłuższy czas, ale bezskutecznie... Ciagly stres i nadmiar pracy pewnie nie pomaga, a na dodatek w badaniu wymazu z pochwy wyszła bakteria ureaplasma parvum. Inne badania oki wg ginekologa. Dostaliśmy na nią... Witam, staramy się z mężem o dziecko juz dłuższy czas, ale bezskutecznie... Ciagly stres i nadmiar pracy pewnie nie pomaga, a na dodatek w badaniu wymazu z pochwy wyszła bakteria ureaplasma parvum. Inne badania oki wg ginekologa. Dostaliśmy na nią antybiotyk, tylko nie mogę go stosować, bo od kilku miesięcy próbuje wyleczyć nadzerki w przełyku spowodowane refluksem gardlowo-krtaniowym. Czy ta bakteria jest bardzo niebezpieczna przy staraniach sie o dziecko? nie mam jak jej wyleczyć narazie, a nie chce dalej odkładać starań... lata lecą...bardzo proszę o poradę.
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, Niestety nieleczona infekcja bakterią Ureaplsma parvum może utrudniać zajście w ciąże, zwłaszcza gdy wywołuje ona stany zapalne w obrębie dróg rodnych. W związku z problemami z układem pokarmowym i występowaniem nadżerek w jego obrębie zalecamy skonsultowanie przyjmowania antybiotyku... Dzień dobry,
Niestety nieleczona infekcja bakterią Ureaplsma parvum może utrudniać zajście w ciąże, zwłaszcza gdy wywołuje ona stany zapalne w obrębie dróg rodnych. W związku z problemami z układem pokarmowym i występowaniem nadżerek w jego obrębie zalecamy skonsultowanie przyjmowania antybiotyku ze specjalistą, który znając Pani schorzenia, dobierze najbezpieczniejszą i skuteczną metodę leczenia.
Więcej informacji na temat infekcji intymnej znajduje się w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy
https://portal.abczdrowie.pl/planujesz-dziecko-to-zmniejsza-twoja-plodnosc-wideo
https://portal.abczdrowie.pl/mezczyzni-powinni-rzucic-alko-pol-roku-przed-planowaniem-dziecka
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Jak radzić sobie z czerwoną twarzą w stresie?

Dzień dobry Czy można coś zrobić z tym, że podczas gdy ktoś rozmawia o mnie (nie koniecznie źle, problem występuje również gdy ktoś mówi dobre rzeczy o mnie), lub ja rozmawiam na forum większej ilości ludzi moja twarz robi się strasznie czerwona
Redakcja abcZdrowie
Szanowny Panie, dziękujemy za zaufanie oraz zadanie pytania na naszym serwisie. Czerwienienie się w sytuacjach, kiedy nie czujemy się komfortowo, w obecności większej ilości osób to dosyć powszechne zachowanie - zapewne każdy z nas ma w swoim otoczeniu kogoś, komu... Szanowny Panie,
dziękujemy za zaufanie oraz zadanie pytania na naszym serwisie.
Czerwienienie się w sytuacjach, kiedy nie czujemy się komfortowo, w obecności większej ilości osób to dosyć powszechne zachowanie - zapewne każdy z nas ma w swoim otoczeniu kogoś, komu zdarza się właśnie w taki sposób reagować.
Rumienie się to atawizm, reakcja organizmy na jakieś "zagrożenie" - realne bądź nie. Dlatego pracę nad tą reakcją warto wykonać ze specjalistyczną pomocą, np. psychoterapeuty. Warto wejść w głąb siebie - dostrzeżony i nazwany, a następnie przepracowany problem z czasem nie powinien powodować tak silnych reakcji w postaci zaczerwienienia.
Pochylenie się nad opisaną sytuacją jest ważne, ponieważ istnieje ryzyko rozwoju fobii, tzw. erytrofobii, czyli lęku przed zaczerwieniem się. Na samą myśl, że moglibyśmy się zarumienić, zaczynamy się stresować, zaczynamy się czerwienić, do tego dochodzą inne objawy somatyczne: pocenie się, drżenie rąk, trudności w oddychaniu.
Więcej informacji o erytrofobii można znaleźć w artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/erytrofobia-przyczyny-leczenie-relaks
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Dotyczy: Interna Twarz

Czy istnieje duże ryzyko przeniesienia w taki sposób wścieklizny?

Czy może zarazić się wścieklizną gdy siostra wzięła metalową miskę dla kotów na końcową ociekacza i wkładała jedzenie dla kotów. Miska była na dworze. A potem sztućce były na tym ociekaczu. Na pewno nie umyła ociekacza.  Mam krwawiące dziąsła. Martwię... Czy może zarazić się wścieklizną gdy siostra wzięła metalową miskę dla kotów na końcową ociekacza i wkładała jedzenie dla kotów. Miska była na dworze. A potem sztućce były na tym ociekaczu. Na pewno nie umyła ociekacza.  Mam krwawiące dziąsła. Martwię się o to. Bo dziś mama wzięła chochle, która wczoraj leżała na ociekaczu. Była w zupie.
Redakcja abcZdrowie
Szanowna Pani, dziękujemy za zadanie pytania na naszym serwisie. Sytuacja, którą Pani opisuje nie stanowi żadnego zagrożenia, nie powinna się Pani obawiać. Zakażenie wścieklizną odbywa się najczęściej przez przeniesienie śliny od chorego zwierzęcia w wyniku np. ugryzienia. Nie wspomina Pani,... Szanowna Pani,
dziękujemy za zadanie pytania na naszym serwisie.
Sytuacja, którą Pani opisuje nie stanowi żadnego zagrożenia, nie powinna się Pani obawiać. Zakażenie wścieklizną odbywa się najczęściej przez przeniesienie śliny od chorego zwierzęcia w wyniku np. ugryzienia. Nie wspomina Pani, że taki kontakt mógł się odbyć, ponadto nie jest pewne, czy zwierzęta były chore.
Więcej informacji o wściekliźnie można znaleźć w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/wscieklizna
https://portal.abczdrowie.pl/jak-grozna-jest-wscieklizna
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Co robić przy takim powiększeniu węzłów chłonnych?

Dzień dobry. Powiększył mi się jakis miesiąc temu węzeł nadobojczykowy lewy Pani na USG napisała odczynowy susp. Boli mnie to miejsce poza tym mam też liczne powiększone węzły szyjne niektóre mają 22mm. Oprócz tego mam 2cm prawdopodobnie gruczolakowłokniaka w lewej... Dzień dobry. Powiększył mi się jakis miesiąc temu węzeł nadobojczykowy lewy Pani na USG napisała odczynowy susp. Boli mnie to miejsce poza tym mam też liczne powiększone węzły szyjne niektóre mają 22mm. Oprócz tego mam 2cm prawdopodobnie gruczolakowłokniaka w lewej piersi i zauważyłam że węzeł pachowy też się mi powiekszyl czy powinnam się martwić?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, w treści pytania pisze Pani, że pojawiło się powiększenie węzłów chłonnych nad obojczykiem. Dodatkowo obecne są też zmiany w węzłach szyjnych. Powiększone węzły chłonne, przeważnie są odpowiedzią na stan zapalny, infekcję albo są reakcją immunologiczną na jakiś czynnik.... Dzień dobry,
w treści pytania pisze Pani, że pojawiło się powiększenie węzłów chłonnych nad obojczykiem. Dodatkowo obecne są też zmiany w węzłach szyjnych. Powiększone węzły chłonne, przeważnie są odpowiedzią na stan zapalny, infekcję albo są reakcją immunologiczną na jakiś czynnik. O ile węzły szyjne mogą powiększać się często z różnych powodów (infekcje gardła czy nawet wzrost zębów) to te nadobojczykowe powiększają się rzadziej. Ich zmiany niejednokrotnie są powiązane z innymi procesami, które czasem wiążą się z poważniejszą chorobą. Wydaje się, że w sytuacji, gdy w piersi są obecne gruczolakowłókniaki, to warto jednak udać się do lekarza po dalsze porady. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie badań krwi takich jak morfologia, OB, CRP i inne. Nie można jednak wykluczać, że będzie też potrzebna bardziej inwazyjna diagnostyka piersi. Z tego też względu zachęcamy do podjęcia kontaktu z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/powiekszenie-wezlow-chlonnych
https://portal.abczdrowie.pl/powiekszone-wezly-chlonne-szyi-przyczyny-leczenie
https://portal.abczdrowie.pl/gruczolakowlokniak
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Dotyczy: USG Interna

Dlaczego może pojawić się u mnie afazja?

Dzień dobry. W zeszłym roku będąc na wizycie u lekarza,poinformował ,że mogę mieć afazje. Nie powiedział skąd ona się wzięła i co mogę z tym zrobić. Byłam u trzech nueorologow, każdy mówi co innego. Zrobiłam rezonans, który nic nie wykazał. Jakie badania można jeszcze zrobić?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, afazja to zaburzenie mowy. Może mieć ono różnorodne przyczyny. Głównie chodzi tu o uszkodzenia tkanki mózgowej czy zaburzenia krążenia. Bardzo dobrze, że wykonała Pani MR, które na ten moment nie potwierdza przypuszczeń lekarza. Niemniej jednak warto podejść do... Dzień dobry,
afazja to zaburzenie mowy. Może mieć ono różnorodne przyczyny. Głównie chodzi tu o uszkodzenia tkanki mózgowej czy zaburzenia krążenia. Bardzo dobrze, że wykonała Pani MR, które na ten moment nie potwierdza przypuszczeń lekarza. Niemniej jednak warto podejść do sprawy czujnie i rozważyć wykonanie innych badań, które pozwolą ocenić stan mózgowia. Można z pewnością zapytać neurologa o badanie EEG, które ocenia aktywność elektryczną mózgu. Pomoże wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu ośrodka mowy. Dodatkowo warto rozważyć badanie oceniające krążenie mózgowe czy testy neuropsychologiczne. Czasem także przyczyna może być metaboliczna, związana z nieprawidłowym działaniem neurotransmiterów czy niedoborami witamin. Z tego też względu na pewno trzeba poszukać możliwych źródeł, aby mieć wiedzę co robić w przyszłości. Zachęcamy zatem do ponownego kontaktu z neurologiem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/afazja
https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-mowy
https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-mowy-kategoria
https://portal.abczdrowie.pl/rezonans-magnetyczny
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Dotyczy: Neurologia Afazja

Jak rozumieć określenie niereaktywny w wyniku badania?

Witam. Zrobiłem test na HIV 3 miesiące po ryzykownym kontakcie. Wynik niereaktywny. Gdy w przeszłości robiłem taki test wynik był ujemny. Dlaczego tym razem dostałem wynik "niereaktywny" a nie "ujemny"? Wszystkie badania robione w tym samym laboratorium...
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, określenie na wyniku „niereaktywny” jest tożsame z „ujemny". Oznacza to, że nie wykryto przeciwciał anty-HIV. Wskazuje to na to, że nie doszło do zakażenia. Obecnie raczej odchodzi się od wydawania wyników badań wirusologicznych z określeniem ujemny. Sformułowanie niereaktywny... Dzień dobry,
określenie na wyniku „niereaktywny” jest tożsame z „ujemny". Oznacza to, że nie wykryto przeciwciał anty-HIV. Wskazuje to na to, że nie doszło do zakażenia. Obecnie raczej odchodzi się od wydawania wyników badań wirusologicznych z określeniem ujemny. Sformułowanie niereaktywny zostało wprowadzone przez obecnie funkcjonujące standardy. Dodatkowo lepiej oddaje techniczny wynik testu immunologicznego, który mierzy reakcję
organizmu na obecność wirusa (czyli „reaktywność” próbki). Pański test został wykonany po trzech miesiącach od ryzykownego kontaktu dlatego można uznać, że nie zaraził się Pan wirusem. Jeśli potrzebuje Pan jeszcze dodatkowego wyjaśnienia to zachęcamy do kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu. Zapewne objaśni dokładnie schemat wykonywania tych badań oraz interpretację wyników. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/hiv
https://portal.abczdrowie.pl/hiv-wszystko-co-musisz-wiedziec
https://portal.abczdrowie.pl/hiv-metoda-western-blot
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy mogę uprawiać sporty walki po leczeniu żylaków powrózka nasiennego?

Witam 2 lata temu miałem operacje na żylaki po wróżka nasiennego laparoskopowo, w okolicy pępka gdy naciskam czuje ból, udałem więc się na usg do lekarza/chirurga. I nic tam nie złego nie zobaczył, powiedział mi że są to najprawdopodobniej zrosty... Witam 2 lata temu miałem operacje na żylaki po wróżka nasiennego laparoskopowo, w okolicy pępka gdy naciskam czuje ból, udałem więc się na usg do lekarza/chirurga. I nic tam nie złego nie zobaczył, powiedział mi że są to najprawdopodobniej zrosty po operacji. Powiedział mi także że odradza mi trenować sporty uderzane oraz nie dźwigać dużych ciężarów na siłowni. Więc moje pytanie jest takie czy naprawdę nie mogę ćwiczyć sportów uderzanych mając te zrosty? Słyszałem kiedyś że blizny są wytrzymalsze jak skóra przed nią?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, w treści pytania pisze Pan, że jakiś czas temu przeszedł operację usunięcia żylaków powrózka nasiennego. Obecnie chciałby Pan powrócić do treningów oraz włączyć sporty walki. Lekarz odradza rozpoczynanie tak wymagających treningów. Wydaje się, że nie musi Pan całkowicie... Dzień dobry,
w treści pytania pisze Pan, że jakiś czas temu przeszedł operację usunięcia żylaków powrózka nasiennego. Obecnie chciałby Pan powrócić do treningów oraz włączyć sporty walki. Lekarz odradza rozpoczynanie tak wymagających treningów. Wydaje się, że nie musi Pan całkowicie z aktywności rezygnować. Bardziej chodzi o unikanie uszkodzeń blizn oraz ich struktury. Blizny na ogół są wytrzymałe, ale mają też inne właściwości niż zdrowa tkanka. Zrosty są zbudowane z tkanki łącznej, która nie jest tak elastyczna ani funkcjonalna, jak zdrowa skóra czy mięśnie. Dlatego są bardziej podatne na podrażnienia lub urazy przy intensywnym wysiłku, szczególnie w okolicach podbrzusza i pępka, gdzie miała miejsce operacja. Z tego też względu warto jednak pójść za radą lekarza i sporty walki wyeliminować.
Najlepiej będzie, jeśli porozmawia Pan też z fizjoterapeutą, który może podpowie jakie treningi będą dla Pana najlepsze oraz najbezpieczniejsze. Zachęcamy zatem do kontaktu ze specjalistami. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/zylaki-powrozka-nasienneg
https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zylakow-powrozka-nasiennego
https://portal.abczdrowie.pl/urolog
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy dozwolone jest stosowanie Disulfiramu przy chorobie wieńcowej?

Czy przy chorobie wiencowej można stosować disulfiram?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, stosowanie takiego preparatu wymaga bezwzględnie konsultacji lekarskiej, najlepiej kardiologa. Substancje zawarte w tym leku powodują gwałtowną reakcję organizmu po spożyciu alkoholu, co wiąże się ze wzrostem ciśnienia tętniczego oraz przyspieszeniem akcji serca. U osób z chorobą wieńcową, takie... Dzień dobry,
stosowanie takiego preparatu wymaga bezwzględnie konsultacji lekarskiej, najlepiej kardiologa. Substancje zawarte w tym leku powodują gwałtowną reakcję organizmu po spożyciu alkoholu, co wiąże się ze wzrostem ciśnienia tętniczego oraz przyspieszeniem akcji serca. U osób z chorobą wieńcową, takie reakcje mogą wywołać nadmierne obciążenie serca. Skutkiem czego mogą być powikłania w postaci zawału oraz innych zagrożeń z układu krążenia. Dlatego też decyzja o stosowaniu Disulfiramu powinna uwzględniać ogólny stan serca i nasilenie choroby wieńcowej. Warto, aby lekarz dokładnie ocenił korzyści i ryzyko oraz rozważył inne metody wsparcia w terapii uzależnienia, które mogą być bezpieczniejsze dla układu krążenia. Zachęcamy zatem do kontaktu ze specjalistami, aby podjąć najbardziej bezpieczną decyzję. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/wszywki-alkoholow
https://portal.abczdrowie.pl/odkryli-nowe-zastosowanie-disulfiramu-chroni-przed-uszkodzeniem-pluc-spowodowanym-covid-19
https://portal.abczdrowie.pl/choroba-wiencowa
https://portal.abczdrowie.pl/choroba-niedokrwienna-serca
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Jak wyleczyć te problemy z oddawaniem moczu u 41-latka?

Dzień dobry od paru lat mam problemy z oddawaniem moczu .słaby strumien ,czestomocz,nagle parcie. Chodzę od roku do urologa, brałem już Sidosin ale odstawiłem gdyż nie miałem po nim wtrysku. Teraz od 3 miesięcy biorę Cadura. Jest minimalnie lepeij. Przerost... Dzień dobry od paru lat mam problemy z oddawaniem moczu .słaby strumien ,czestomocz,nagle parcie. Chodzę od roku do urologa, brałem już Sidosin ale odstawiłem gdyż nie miałem po nim wtrysku. Teraz od 3 miesięcy biorę Cadura. Jest minimalnie lepeij. Przerost mam malutki bo prostata 30 ml..zaleganie moczu trochę mniejsze ale nadal 300 ml. Lekarz stwerdzil że to nie od prostaty tylko mam genetycznie przeszkodowy pęcherz. Chce mi zrobić cystyskopie jeśli ta nie wykarze zadnych przeszkód w układzie moczowym pozostaje samocewnikowanie...czy to na prawdę konieczne i nie ma innego ratunku dla mnie? Wszsytkie wyniki moci PSA mam dobre..Mam dopiero 41 lat
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, faktycznie Pański problem jest dosyć nietypowy. Szczególnie, że już część diagnostyki ma Pan za sobą. Stosował Pan już leczenie, które jak do tej pory nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Lekarz przedstawił kolejne opcje diagnostyczne, od których trzeba będzie rozpocząć.... Dzień dobry,
faktycznie Pański problem jest dosyć nietypowy. Szczególnie, że już część diagnostyki ma Pan za sobą. Stosował Pan już leczenie, które jak do tej pory nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Lekarz przedstawił kolejne opcje diagnostyczne, od których trzeba będzie rozpocząć. Jako że ma Pan objawy takie jak słaby strumień, częstomocz i zaleganie moczu, które nie są wynikiem powiększonej prostaty, cystoskopia może być pomocna w diagnostyce. Pozwala wykryć ewentualne zwężenia cewki moczowej, problemy anatomiczne lub inne przeszkody.
Jeśli badania wyeliminują blokady to konieczne będzie wdrożenie jakiejś metody odprowadzania moczu. Szczególnie chodzi tu o zapobieganie zaleganiu co prowadzić może do infekcji oraz uszkodzenia pęcherza moczowego czy nawet sepsy. Czasem możliwe jest zastosowanie ćwiczeń dna miednicy bądź odpowiednich leków. Warto zatem zapytać lekarza urologa o jeszcze inne możliwości. Zachęcamy zatem do kontaktu ze specjalistą. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-mikcji
https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-oddawaniem-moczu
https://portal.abczdrowie.pl/przerost-prostaty
https://portal.abczdrowie.pl/czeste-oddawanie-moczu
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Patronaty