13-godzinowe opóźnienie w przyjęciu tabletki a zachowanie antykoncepcji

Witam. Od trzech miesięcy jestem na tabletkach Microgynon 21. W piątek wieczorem o godz 20 zapomniałam wziąć tabletkę i wzięłam ja dopiero w sobotę rano o godz 9. Czyli minęło dokładnie 13 godz.. dodam, ze w piątek odbyłam stosunek. Czy antykoncepcja została zachowana? Jeśli nie to czy ryzyko zajścia w ciąże jest duze? Pozdrawiam.

Nie wspomniała Pani, którą z kolei tabletkę ominęła. Jeśli jedną z pierwszych siedmiu, istnieje ryzyko obniżenia ochrony antykoncepcyjnej. Proponuję przez 7 dni stosować dodatkową metodę.