14-dniowy ciąg alkoholowy i 2 dni trzeźwości a znieczulenie pacjenta do operacji czyszczenia zatkanych żył w nodze

witam czy po 14 dniowym ciagu alkoholowym po dwudniowej trzezwosci mozna znieczulic pacjenta do operacji czyszczenia zatkanych zył w nodze?pacjent w wieku 70 lat

Witam,
Oczywiście że można takiego pacjenta znieczulić, ale w związku z problemem alkoholowym, będzie on wymagał znacznie większych dawek leków.