17 tomografii w ciągu dwóch lat

tomografia = mialem 17 tomografii w ciągu 2 lat .. tak 17 razy głównie głowa - oraz zatoki .. bo leczylem przewlekle - czy to spora dawna w te 2 lata - przyjąć 17 razy tomografie glowy i zatok ?podobno nowoczesne tomografy - a takie mialem emituja minimalna dawke ? nie zaszkodzi mi tych 17 razy robienie tomografii w 2 lata co mialem ? nie dostane raka za iles tam lat ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Z pewnością przyjął Pan dużą dawkę promieniowania. Niemniej jednak trudno ocenić możliwość wystąpienia negatywnych skutków w przyszłości.