Wpływ na zdrowie 25 badań TK w rok

25 badań ct - głowy w ciągu 1 roku !!! bez kontrastu ale 25 razy w roku - robione czyli prawie 2 tomografy w miesiącu - prosze o odpowiedz kogos kto zna sie czy to duza dawka przyjeta ? czy nie musze sie bac ze raka dostane lub zaszkodzi ? prosze o dokladna odpowiedz

Magdalena StusiĹska

To dość duża dawka promieniowania i oczywiście szkodliwa- ale najprawdopodobniej uzasadniona tym, że badanie musiało zostać wykonane w toku diagnostyki.