2-tygodniowe opóźnienie okresu, wzdęty brzuch i serowata wydzielina z pochwy

Witam, mam prawie 21lat, okres spóźnia mi się już 2 tygodnie. Brzuch mam ciągle wzdęty i pobolewa jak przy miesiączkowaniu. Ponadto wewnątrz pochwy mam serowatą wydzielinę, ale raczej przylepioną do ścianek(podejrzewam grzybicę, zastosowałam maść clotrimazolum i iladian direct plus). Ciąże wykluczam - pod koniec grudnia uprawiałam z partnerem petting bez wytrysku, potem normalnie dostałam okres (29 grudnia pierwszy dzień cyklu), i do dzis nic.Czy grzybica, używanie tamponów mogły to spowodować?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. Infekcja grzybicza dróg rodnych może opóźnić wystąpienie krwawienia miesiączkowego. Obawiam się że zastosowane przez Panią leczenie może okazać się niewystarczające. Proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.