41 tydzień i nic

Witam, jestem już w 41 tygodniu ciąży, a nie czuję żadnych oznaków porodu. Nie mam skurczy braxtona-hicksa, nie odszedł mi czop, zupełnie nic! Czy wszystko jest w porządku?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Po 42 tygodniu ciąży powinan Pani być pod obserwacją lekarza i co kilka dni wykonywać KTG. Oceniona wtedy zostanie wydolność łożyska oraz stan płodu. Nie ma powodów do zmartwień, termin porodu może się przesuwać w związku z nie zawsze dokładnym pomiarem w USG oraz z różną długością cyklu.