6-godzinowe opóźnienie w przyjęciu 6. tabletki antykoncepcyjnej

Dziś biorę 6 tabletkę antykoncepcyjną z blistra. Wczoraj niestety zapomniałam wziąć tabletki o wyznaczonej godzinie i przyjęłam ją dopiero około 6 godzin później. Czy antykoncepcja mogła zostać naruszona i muszę teraz używać dodatkowych środków antykoncepcyjnych? Jeśli tak, to przez jak długi czas?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy to od rodzaju tabletek. Proponuję zapoznać się z ulotką lub wskazać dokładną nazwę.