7-dniowa przerwa po przyjęciu 12. tabletek z drugiego opakowania Novynette

TABLETKI NOVYNETTE - PRZERWA W STOSOWANIU A ZABEZPIECZENIE? Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne NOVYNETTE. Wzięłam drugie opakowanie za koleją bez robienia przerwy. Teraz chcę zrobić 7-dniową przerwę po przyjęciu 12 tabletek z drugiego opakowania, a nie całym. Co z zabezpieczeniem?? Czy antykoncepcja jest zachowana? Czy mogę bezpiecznie uprawiać sex po tej przerwie już w dniu wzięcia pierwszej tabletki z nowego opakowania? Proszę o odpowiedź. Będę bardzo wdzięczna.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ochrona przed ciążą zostanie zachowana także podczas przerwy. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.