9 plomb u 26-letniej osoby

Szanowny Panie doktorze, nurtuje mnie takie troche dziwne pytanie: Mam 26 lat i w sumie ok. 9 plomb, moze troche przez zaniedbanie w mlodosci i przez slabe zeby - Czy to jest rzeczywiscie duza liczba jak na moj wiek? Co sie dzieje z zaplombowanym zebem? Czy ma to wplyw na caly organizm? I mniej wiecej jak wyglada trwalosc takich zebow? Pozdrawiam! Janina
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Witam!
Ilość plomb u Pani nie jest mała,ale są osoby z jeszcze większą ich ilością...Tym nie powinna się Pani martwić! Jeżeli ząb jest wyleczony prawidłowo nic złego w zębie się nie dzieje i będzie on funkcjonować wiele lat! Wypełnione zęby nie mają ujemnego wpływu na organizm,gdyż wszystkie materiały używane w medycynie i stomatologii są badane pod względem bezpieczeństwa. Warto jednak regularnie kontrolować zęby u dentysty,gdyż próchnica atakuje także zęby wyleczone. Może też z różnych przyczyn powstać w zębie stan zapalny i to on, jeśli nie jest leczony ,może mieć ujemny wpływ na organizm! Pozdrawiam.

0

Nie jest to duża ilość wypełnień. Jeżeli wypełnienie jest założone prawidłowo w powiększeniu, trwałość materiałów kompozytowych jest bardzo długa. Ilość wypełnień nie ma wpływu na cały organizm.

0

Witam
JAk na Polskie warunki to nie jest duża liczba ubytków.
Ważne jest stałe kontrolowanie zębów z wypełnieniami ponieważ traca szczelność przyjęte jest że wypełnienia powinno się wymieniać co 4-6 lat
Pozdrawiam

0

Nie można określić, czy obecność 9 wypełnień to dużo czy mało. Ząb z prawidłowo założonym, szczelnym wypełnieniem jest jak własny i nic się z nim złego nie dzieje. Obecność wypełnień nie ma wpływu na cały organizm.

pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Odchudzanie u 26-letniej osoby

Witam mam 26 lat ważę 78kg a wzrostu mam 173cm chciałabym schudnąć 15 kg
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Witam.
Podstawą diety jest regularność posiłków, piecie od 1,5 do 2l wody.
Pani posiłki powinny składać się z warzyw, owoców, chudego mięsa oraz chudych ryb.
Proszę pamiętać, że na talerzu powinno znaleźć się 2/3 warzyw i 1/3 białka.
Posiłków powinno być 5 co 2-3 godziny. Wykluczyć proszę z diety węglowodany proste ( np. białe pieczywo ) oraz tłuszcze nasycone, słodycze, napoje gazowane słodkie, fast food. Oczywiście wskazany jest też ruch.
Życzę powodzenia
Pozdrawiam
Julita Krawczyk

0

Witam serdecznie,

Powinna Pani zmienić na stałe swoje nawyki żywieniowe, tak aby dieta nie kojarzyła się z czymś nieprzyjemnym a stała się Pani zdrowym stylem życia. Cieszę się że już wprowadza Pani pozytywne zmiany żywieniowe. Powinna Pani stosować się do kilku ważnych zasad a osiągnie Pani zgrabną i smukłą sylwetkę.
Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawione. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu, po ponad 30 min (po pół godzinnym wysiłku zaczyna się spalanie tkanki tłuszczowej. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach powinna być również zachowana odpowiednia dieta. Nie może Pani przyjmować zbyt mało kcal bo w tym momencie zacznie zachodzić katabolizm i zamiast budować mięśnie będzie je Pani spalać.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zaparcia od roku u 26-letniej osoby

Witam serdecznie, jestem młodą osobą- mam 26 lat a od roku cierpię na zaparcia. Ponadto miewam problem z biegunkami w trakcie których i przed którymi odczuwam bardzo dokuczliwy ból brzucha. Moje ciało oblewa wówczas fala gorąca i pot. Zauważyłam, że szkodzą mi produkty mleczne i kawa z mlekiem. Lekarz rodzinny poradził mi pić wodę ćwiczyć. Co mogę zrobić, by poprawić swój stan zdrowia? Czy powinnam wykonać jakieś badania? Dziękuję serdecznie i pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Najprawdopodobniej nie toleruje Pani laktozy,która jest zawarta w mleku. Objaw po spożyciu jest dokładnie taki jaki Pani opisuje, jeszcze się nie dopije napoju, już trzeba biec do toalety...Proponuję na 2 tygodnie całkowicie odstawić nabiał (sery, mleko, jogurty) i po tym czasie wypić mleko, jeśli dolegliwości powrócą to trzeba je wyłączyć z diety. Pacjenci z reguły tolerują fermentowane napoje mleczne: kefir, serki, maślanka, jogurt, więc później może Pani przetestować (tzn, wypić jogurt i obserwować organizm), ilość tolerancji jest bardzo indywidualna . Badania, które można zrobić to testy na nietolerancję laktozy lub nietolerancje pokarmowe np. food detctiv, food print, imu pro lub badania Vita Genum . http://vitagenum.pl/pakiety/pakiet-nietolerancje-pokarmowe/ wpisując #monikabigos może Pani dostać 10% rabatu na dowolny pakiet.

0

Witam.Najbardziej pasuje tutaj nietolerancja na laktoze, najlepeij odstawić na jakiś czas nabiał no 2 tyg, potem napić się mleka jeżeli dolegliwośći się nawrócą to niestety należy weliminować je z diety.Warto też spradzić czy toleruje Pani fermentowane napoje.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty