9 plomb u 26-letniej osoby

Szanowny Panie doktorze, nurtuje mnie takie troche dziwne pytanie: Mam 26 lat i w sumie ok. 9 plomb, moze troche przez zaniedbanie w mlodosci i przez slabe zeby - Czy to jest rzeczywiscie duza liczba jak na moj wiek? Co sie dzieje z zaplombowanym zebem? Czy ma to wplyw na caly organizm? I mniej wiecej jak wyglada trwalosc takich zebow? Pozdrawiam! Janina

Witam!
Ilość plomb u Pani nie jest mała,ale są osoby z jeszcze większą ich ilością...Tym nie powinna się Pani martwić! Jeżeli ząb jest wyleczony prawidłowo nic złego w zębie się nie dzieje i będzie on funkcjonować wiele lat! Wypełnione zęby nie mają ujemnego wpływu na organizm,gdyż wszystkie materiały używane w medycynie i stomatologii są badane pod względem bezpieczeństwa. Warto jednak regularnie kontrolować zęby u dentysty,gdyż próchnica atakuje także zęby wyleczone. Może też z różnych przyczyn powstać w zębie stan zapalny i to on, jeśli nie jest leczony ,może mieć ujemny wpływ na organizm! Pozdrawiam.

Nie jest to duża ilość wypełnień. Jeżeli wypełnienie jest założone prawidłowo w powiększeniu, trwałość materiałów kompozytowych jest bardzo długa. Ilość wypełnień nie ma wpływu na cały organizm.

Witam
JAk na Polskie warunki to nie jest duża liczba ubytków.
Ważne jest stałe kontrolowanie zębów z wypełnieniami ponieważ traca szczelność przyjęte jest że wypełnienia powinno się wymieniać co 4-6 lat
Pozdrawiam

Nie można określić, czy obecność 9 wypełnień to dużo czy mało. Ząb z prawidłowo założonym, szczelnym wypełnieniem jest jak własny i nic się z nim złego nie dzieje. Obecność wypełnień nie ma wpływu na cały organizm.

pozdrawiam serdecznie