Czy ząb odbudowany na włóknie szklanym się odbarwi?

Czy zab odbudowany na wloknie szklanym sie po jakimś czasie odbarwi/ zmieni kolor ? Dziękuje

Witam. Wszystko zależy od rodzaju odbudowy, jeśli zrobiona była ze zwykłego kompozytu - może zmienić kolor jeśli z wypełnienia nanohybrydowego, czy porcelany nie zmieni. Pozdrawiam

Witam!
Wszystko zależy od tego ile zostało i ile widać własnych tkanek zęba,bo to one zmieniają barwę.Wkład z włókna szklanego nie ma na to wpływu. Jeśli ząb został przeleczony prawidłowo zmiana barwy wynika z tego,że w martwym zębie szkliwo matowieje i inaczej przewodzi światło niż ząb żywy ,stąd różnica w postrzeganiu. Jeżeli ząb został cały pokryty materiałem do wypełnień,nie powinno być widać żadnych przebarwień z powodu leczenia kanałowego.
Pozdrawiam.

Nie powinien jeżeli odbudowa jest szczelna , włókno szklane jest wewnątzr zęba a na wierzchu materiał , z którego została zrobiona odbudowa (kompozyt , porcelana).
Jeżeli kompozyt to trwałość takiej odbudowy w zależności od użytego materiału to 5 do 10 lat