Odbudowa zęba po znacznym wykruszeniu

Obecnie leczę kanałowo dolną szóstkę. Ostatnio podczas jedzenia ząb wykruszył się. Z jednej strony zostal 2 milimetrowy kawałek, z drugiej około 5 milimetrów, jednak ta pozostałość jest lekko popękana. Dentysta polecił naprawę za pomocą metody CEREC. Czy jest może jakaś inna, tańsza metoda odbudowy tego zeba?

Witam, zawsze trzeba porozmawiać ze swoim dentystą. Jest kilka możliwości odbudowy zęba ze szczątkową koroną. Musi Pani wiedzieć, że niektóre metody są mniej trwałe, ale za to tańsze. Można wykorzystać do odbudowy standardowe wkłady z włókna szklanego i odbudować ząb kompozytem, ale dobrym! Można wykorzystać włókno szklane w postaci taśmy 2-3 mm i odbudować kompozytem.Proszę zapytać o alternatywne sposoby i wtedy podjąć decyzję. Pozdrawiam