Adenoma tubulare low grade w wyniku kolonoskopii

Witam. Jestem po badaniu histopatologicznym wycinków pobranych podczas kolonoskopii. 1-Adenoma tubulare low grade -B (M-8211/0) 2- Polypus hyperplasticus-C (M-72040) 3- Colitis chronica-A (M-43000) Proszę o komentarz do powyższych wyników

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

Wynik nie powinien powodować niepokoju. Zmiana pierwsza to łagodna zmiana, gruczolak cewkowy o niskim stopniu dysplazji, , 2 poilp hiperplastyczny, zmiana nie wymagająca dalszych kontroli oraz 3 - przewlekły stan zapalny.
Proponowałabym udać się do lekarz prowadzącego. Do pełnej interpretacji wyniku potrzebna jest jeszcze informacja jaki duży był polip nr 1 i czy został on usunięty w całości, wtedy można dać stosowne zalecenia. Podobnie jeśli chodzi o zalecenia odnośnie stanu zapalnego, bez informacji na temat dolegliwości jakie Pan ma oraz opisu jak wyglądała okolica z której zmiana została pobrana ciężko dac zalecenia odnośnie dalszego postępowania.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko