Adenoma tubulare parvum cum dysplasia minoris gradus et fragmentum mucosae intestini crassi

mam rozpoznanie po kolonoskopi po łacinie:Adenoma tubulare parvum cum dysplasia minoris gradus et fragmentum mucosae intestini crassi. Mogę prosić o interpretację zanim dostanę się do gastrologa. Pozdrawiam Małgorzata

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Rozpoznanie po polsku brzmi: gruczolak cewkowy mały z dysplazją małego stopnia i fragment śluzówki jelita grubego. Ww. zmiana to bardzo łagodny nowotwór (gruczolak) wywodzący się z gruczołów cewkowych jelita grubego. Jeśli istnieje możliwość, zmianę należałoby usunąć. Jeśli nie ma takiej możliwości, konieczna jest obserwacja- wykonywanie kolonoskopii co roku.
z poważaniem
lek. Michał Kurek