akie badania można zrobić w tym kierunku?

Wiam . Od 2 lat zmagam się z gronkowcem złocistym ,którym zarażono mnie w szpitalu..Wynikiem tego są wrzody, zapalenia ,ropniaki ,częste zapalenie Bartolina także (chyba najczęściej).Pojawiają się w każdym możliwym miejscu co najmniej 2-3 razy w miesiącu i są bardzo bolesne.. Jakie badania można zrobić w tym kierunku ,czy istnieją jakies antybiotyki ?

Dzień dobry
Sugeruję zrobić wymazy i posiewy z miejsc zmienionych zapalnie,żeby potwierdzić czy rzeczywiście chodzi o gronkowca,a przy okazji ustalić antybiotykowrażliwość.