Aknenormin a siłownia.

Witam. Od trzech dni zacząłem brać Aknenormin i mam dwa pytania: 1. Czy przy przyjmowaniu tego leku można trenować na siłowni? 2. Czy można przyjmować odżywki? Zgóry dziękuje za odpwiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Podczas kuracji izotretynoiną (m. in. Aknenormin) można uprawiać sport i nie jest on przeciwwskazany. Może jednak prowadzić do dolegliwości bólowych mięśni, stawów oraz dodatkowo do wzrostu enzymu - kinazy kreatynowej w surowicy (jeśli w trakcie terapii będzie miał Pan wykonywane badania krwi, proszę zgłosić lekarzowi, iż zażywa Pan lek i ćwiczy). W razie pojawienia się dolegliwości bólowych , proszę jednak ograniczyć aktywność fizyczną